Artykuły Chrześcijańskie

Życie w oddaniu

Z Chrystusem jestem ukrzyżowany” (Galacjan 2:20).

Nikt nie może być połączonym z Jezusem Chrystusem, dopóki nie wyrzeknie się nie tylko grzechu, ale sposobu, w jaki patrzy na rzeczy tego świata. Bóg pragnie, abyśmy oddali Mu nie naszą dobroć, szczerość, czy wytrwałość, ale nasz grzech. Tylko to może od nas wziąć. A co daje nam w zamian za nasz grzech? Prawdziwą, solidną sprawiedliwość.”

My jednak musimy odrzucić wszelką myśl o byciu kimś, o byciu godnym Bożej uwagi.„Wtedy Duch Boży pokaże nam, co jeszcze musimy oddać Bogu. Będziemy musieli pozbyć się swoich praw do siebie w każdej dziedzinie życia. Czy jestem gotowy oddać to co posiadam, moje uczucia i wszystko inne, by utożsamić się ze śmiercią Jezusa Chrystusa?
stnieje zawsze silne, złudne pragnienie, by iść do przodu, pomijając oddanie. Kiedy człowiek patrzy na siebie tak jak patrzy na niego Bóg, nie szokują go obrzydliwe grzechy ciała, ale wstrętna natura dumy znajdującej się w jego sercu przeciwko Jezusowi Chrystusowi. Kiedy ujrzy siebie w świetle Pana, przychodzą wstyd i przekonanie o grzechu.

Jeżeli nie zgadzasz się z oddaniem, przejdź przez kryzys, oddaj Mu wszystko, a Bóg pomoże ci stawić czoła wszystkiemu, czego od ciebie wymaga.”

Oswald Chambers (1915)

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o