Artykuły Chrześcijańskie

Czyż cokolwiek mogłoby uczynić nas bardziej bezpiecznymi, aniżeli pokropienie krwią, albo bardziej pewnymi, aniżeli Jego powiedziane Słowo?  Nic…, nic!

A teraz pozwól, że zadam ci jedno pytanie. Jak myślisz, który z tych dwóch domów był bezpieczniejszy? Czy powiesz, że ten drugi, gdzie wszyscy byli tak pełni pokoju?

Jeśli tak, to się mylisz. Oba są jednakowo bezpieczne.

Ich bezpieczeństwo polega na tym, co Bóg mówił o krwi znajdującej się na zewnątrz, a nie na stanie ich uczuć — nie na tym co działo się wewnątrz.

Jeśli pragniesz być pewnym swego własnego bezpieczeństwa, nigdy nie słuchaj niestałego świadectwa twych uczuć, ale polegaj tylko na niewzruszalnym świadectwie Słowa Bożego. „Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam: Kto wierzy we mnie, ma życie wieczne” (J 6.47).

George Cutting

Artykuły Chrześcijańskie

Złóżmy wizytę dwóm rodzinom i posłuchajmy, co oni mają do powiedzenia.   W pierwszym domu, do którego wchodzimy, zastajemy wszystkich drżących ze strachu i rozpaczy.

—Cóż jest przyczyną tej bladości i drżenia? — zapytujemy.

Pierworodny syn informuje nas, że poprzez kraj przechodzi Anioł Śmierci, i że on nie jest całkiem pewny, jak będzie się przedstawiała jego sprawa w tym poważnym momencie.

— Gdy ów Anioł Niszczyciel przejdzie obok naszego domu — powiada on — a przeminie noc sądu, wówczas będę wiedział, że jestem bezpieczny, Ale aż do tej chwili nie widzę jak bym mógł być całkowicie pewny, że nic mi nie grozi. Tutaj obok, nasi sąsiedzi mówią, że oni są pewni zbawienia, ale my myślimy, że jest to zbyt wielka pewność siebie. Wszystko, co mogę uczynić, to spędzić tę długą noc w nadziei, że wszystko będzie dobrze.

— Ale czy Bóg Izraela nie dał Swemu ludowi sposobu do uzyskania bezpieczeństwa? — zapytujemy.

— Oczywiście — odpowiada — i my uczyniliśmy wszystko, co należało uczynić, aby uniknąć tego sądu. Krew jednorocznego baranka bez zmarszczki i skazy i wiązka hizopu została użyta według polecenia, do pomazania górnej belki i boków naszych odrzwi, niemniej wciąż jeszcze nie jesteśmy całkowicie pewni, że nic nam nie grozi.
czytaj dalej

Artykuły Chrześcijańskie

Kochani,(…) jako, że siedzi On obecnie po prawej ręce Boga, tak jak Ojciec. Nie ma dla mnie potrzeby, aby Go wam przedstawiać. Nawet gdyby tak było, byłoby to niemożliwym dla mnie.

Co powiedział człowiek, który kochał Go najbardziej i znał Go najlepiej? „Kiedy ujrzałem Go, upadłem do Jego stóp jak martwy.” (Obj 1.17)
.
Teraz “rozważcie, jak wielki był ten człowiek”, kiedy każdy anioł składa Jemu hołd i przy imieniu Jezusa każde kolano robi ukłon, wszystko w niebie, tak jak w przyszłości każde kolano zegnie się na ziemi i wszystko pod ziemią, ponieważ Jezus Chrystus jest Panem ku chwale Boga Ojca.
.
Charles Spurgeon