Artykuły Chrześcijańskie

Nagroda za Wierność

Kiedy Pan przyjdzie by nagradzać, nie będzie sprawdzał w jaką pracę ludzie byli zaangażowani, ale jaka była ich wierność.
„Dobrze, sługo dobry i wierny,” powiedział Pan.

On nie mówi: „Dobrze, sługo dobry i wierny, gdyż byłeś mi wierny w sprawach  publicznych, sprawując rządy nad miastami, stanami i królestwami, dlatego też  zostaniesz nagrodzony.” Nie, On mówi: „Dobrze, sługo dobry i wierny.”
Tak jak inni są wierni w większych rzeczach, ty możesz być wierny w małym,  wykonując swoją pracę każdego dnia; kiedy dostajesz jedynie parę szylingów na  utrzymanie swojej rodziny, możesz być w tym tak wierny jak ci, którzy zarządzają  królestwami.
Bóg patrzy na wierność człowieka, zatem ty, który cały dzień pracujesz  jako biedny służący w kuchni, możesz otrzymać tak samo wielką nagrodę za swoją wierność jak ten, który cały dzień siedzi na tronie.
W dniu sądu możesz otrzymać  równie wspaniałą koronę chwały jak król, który rządził dla Boga na swoim tronie.

Prawdą jest, że może nie będę tak bogaty czy szanowany jak inni, jednak mogę być tak wierny jak każdy inny człowiek — każdy z was może zastosować to względem siebie.
Co przeszkadza tobie, który jesteś najbiedniejszy i najmniejszy, byś był tak wierny jak najwięksi? Tak, możesz otrzymać w niebie równie wspaniałą koronę, dlatego też idź
dalej spokojnie i radośnie swoją drogą.

Jeremiah Burroughs (1648)

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x