Artykuły Chrześcijańskie

Winni wobec Boga

“Nie ma bowiem różnicy, gdyż wszyscy zgrzeszyli i brak im chwały Bożej.”
List do Rzymian 3,22-23

Sposób życia człowieka jest rozpatrywany w dzisiejszych czasach z różnych punktów widzenia. Istnieje na przykład następujące bardzo popularne przekonanie: ”Właściwe jest to, co czyni większość”, czyli dobro i zło określane jest poprzez postępowanie jakiejś nieokreślonej grupy ludzi. Inni uważają: „Cel uświęca środki”. Dla nich najważniejszy jest wynik sprawy, nie zaś jego przebieg. Może brzmi to atrakcyjnie, jednak niejednokrotnie oznacza nieuczciwe czy podejrzane machinacje i interesy. Słyszy się także wypowiedź: “Tylko to jest złe, co szkodzi drugiemu”, czyli każdy sam ma prawo zdefiniować, co jest złe dla innego człowieka.

Łatwo możemy zauważyć, że jest to niepewny grunt ludzkich wartości i przekonań. Dlatego chciejmy się dowiedzieć, co ma do powiedzenia na ten temat Bóg, nasz Stwórca.

Niestety, nie może On wydać o nas dobrego świadectwa: “Nie ma ani jednego sprawiedliwego, nie masz, kto by rozumiał, nie masz, kto by szukał Boga; wszyscy zboczyli, razem stali się nieużytecznymi, nie masz, kto by czynił dobrze, nie masz ani jednego” (Rzym. 3,10-12).

Nie pozostawiając cienia wątpliwości Bóg stwierdza, że nie zważaliśmy na Jego wskazówki i przekroczyliśmy Jego przykazania. Takie postępowanie nazywa grzechem. Grzech zaś czyni nas winnymi przed Bogiem. Żaden człowiek nie może wykluczyć siebie z grona grzeszników, gdyż Boży wyrok jest zawsze ten sam i dotyczy wszystkich ludzi.

Kalendarz Dobry Zasiew 2021

5 2 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x