Informacje

Drogi Bracie,

nazywam się Paweł Piłatowski, pochodzę z Torunia. Narodziłem się na nowo w 2004 r. Od tamtego czasu współpracowałem w ramach służby z rożnymi kościołami w Polsce i z zagranicy.

Około 4 lata temu w moim sercu pojawiły się myśli o potrzebie założenia Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Toruniu. Zbagatelizowałem wówczas tą myśl i zacząłem się zajmować wyłącznie utrzymywaniem rodziny. Jednak krótko potem Bóg prowadził mnie wraz z rodziną do przeprowadzki do Garwolina (woj. mazowieckie). Myślałem wówczas, że chodzi tylko o wsparcie małego lokalnego kościoła. Jednakże Bóg otworzył drzwi dla mnie do pracy w Chrześcijańskim Przedszkolu i Szkole Podstawowej Samuel w Warszawie. Obecnie mijają mi już dwa lata pracy w “Samuelu”, a Bóg ożywił w moim sercu pragnienie założenia Chrześcijańskich placówek edukacyjnych w Toruniu. Nasz Pan otworzył także kontakt z bardzo doświadczonym w edukacji Chrześcijańskiej człowiekiem, emerytowanym dyrektorem szkoły w Holandii. Nazywa się Bert Vogel i jest on równocześnie Europejskim Konsultantem ds. Edukacji z ramienia Międzynarodowego Stowarzyszenia Szkół Chrześcijańskich [Association of Christian Schools International (ACSI)].

Zarówno moi współpracownicy w Kościele (Społeczności Chrześcijańskiej w Garwolinie), jak i w “Samuelu” rozpoznali wspólnie ze mną Boże powołanie do pracy w Toruniu.

W dniu 21.05.2019 r. (wtorek) brat Bert Vogel będzie miał możliwość być w Toruniu. Z tego powodu chciałbym serdecznie zaprosić Brata na spotkanie informacyjne dla Liderów Kościołów w Toruniu, które odbędzie się o godzinie 19:00 w Kościele Bożym w Toruniu, ul. Królowej Jadwigi 16, na I piętrze (wejście naprzeciwko Empiku).

Chciałbym przedstawić wizję jaką przedszkole i szkoła mają realizować oraz przedstawić brata Berta Vogel, który chce wspierać tą inicjatywę poprzez uczestnictwo spotkaniach z Liderami Kościołów, szkolenia i mentoring dla dyrekcji oraz nauczycieli chrześcijańskich.

Z wyrazami szacunku

brat w Chrystusie

Artykuły Chrześcijańskie

Wierne posłuszeństwo odpowiadające otrzymanemu poznaniu, prowadzi do zdrowego i owocnego umacniania w łasce oraz w poznaniu (2Pio.3,18) i jest najlepszą ochroną przeciwko zwodniczym sztukom szatana, który jest ojcem kłamstwa i wrogiem prawdy. Wszędzie tam, gdzie prawe ludzkie serca korzyły się w posłuszeństwie przed Bogiem i ulegały w prostocie zajaśniałemu im światłu Prawdy, Bóg uczynił je, w miarę ich uzdolnień i sfery działania, nosicielami światła oraz świadkami prawdy i użył je jako narzędzia błogosławieństwa. Choć poglądy tych ludzi i ujęcie nauki były różne – zależne od wpływu ich otoczenia, wychowania i czasu, w jakim mogli dać wyraz temu promieniowi powierzonej im znajomości Prawdy, w słowie i w czynie, w życiu i świadczeniu i stać się błogosławieństwem nie tylko dla swych współczesnych, lecz także dla potomnych.

Chrystus, Król Prawdy, prawda sama, uważał ich za godnych, aby zamieszkać w ich sercach i posługiwać się nimi ku zbawieniu dusz, bez względu na ich sposób wykładania prawd biblijnych i pewne odchylenia dogmatyczne. Oni mieli Chrystusa, a w Nim Prawdę, wszystko inne było ludzkie, doczesne i jako zbędne usuwało się z biegiem czasu na dalszy plan. Spojrzenie na całość zapala i jednoczy.