Artykuły Chrześcijańskie

Życie Jezusa Chrystusa jest wielkie we wszystkim

Życie Jezusa Chrystusa jest wielkie we wszystkim. Ono jest tak czułe i tak szlachetne, że nigdy nie jest małe, czy średnie — ono jest tak nieegoistyczne, że nigdy nie przestaje być imponujące, ono jest tak łaskawe, że jest ono wybitnie wspaniałe.

Nade wszystko jest ono pełne prawdy, zrozumiałe, szczere, naturalne. Nikt nigdy nie myślał dotąd o Jezusie, jako o udającym — On stanowi samą realność. On jest tak prosty, tak nie udawany, prawdziwie „Święte dziecko Jezus,” tak, że w tym jest wielki ponad wszystkim.

Nigdy nie było człowieka tak całkowicie widzianego jako Chrystus i dotąd nie było człowieka tak mało zrozumianego.

Czytaliście pamiętniki zmarłych godnych ludzi i czuliście: „Biograf zrobił dobrze, że nie powiedział nic więcej w tej sprawie,” lecz nigdy nie czuliście, że cokolwiek potrzebowałoby być zastrzeżone co do charakteru Jezusa. Jeśli Jego kronikarze kontynuowaliby pisanie dopóki świat nie stałby się biblioteką życia Chrystusa, oni nigdy nie zapisaliby zbędnego uczynku, czy godnego pożałowania słowa.
To nie tylko to, że Jego dążenia były wzniosłe, ponieważ przyszedł, by zbawić ludzi, że Jego motywy były boskie, ponieważ objawił On Ojca, ale On sam w sobie jest tak wielki. Mam na myśli Jego duszę, Jego ducha, Jego jako człowieka.
Spójrzcie na Aleksandra — On jest wielkim zdobywcą, lecz co za żałosną istotą się okazuje, kiedy pijacki kielich doprowadza go do szału. Jakim biedactwem jest Napoleon widziany w odosobnieniu! W swej niewoli był on rozdrażniony jak zepsute dziecko.
Rozważajcie Pana Jezusa i nie ma znaczenia, gdzie Go oglądacie — na pustyni jest On kompletnie zwycięski wobec pokusy, w tłumie jest On niezrównanie mądry w odpowiadaniu tym, którzy wpędzaliby go w zasadzkę. Zobaczcie Go w Jego agonii w Ogrodzie — czy istniał kiedykolwiek taki Męczennik? Spójrzcie na Niego ukrzyżowanego — czy kiedyś krzyż podtrzymywał takiego cierpiętnika? Kiedy Jezus jest najmniejszy jest On największy i kiedy w najokropniejszej ciemności Jego światło jest najbardziej uwidocznione. W Śmierci niszczy on śmierć, w grobie rozsadza grobowiec.
„Rozważcie, jak wielki był ten człowiek” — zakres jego Życia jest obszerny.
Nie bądźcie leniwi, by je badać.
Charles Spurgeon
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x