Artykuły Chrześcijańskie

Uciekasz od Boga…

nic

Boży plan jest prosty. Pozwalamy się znaleźć dobrowolnie poddając siebie wpływowi jego miłości, poświęcając czas na poznawanie życia, charakteru i nauk Jezusa Chrystusa i rozmyślanie o nich. Ta krótsza droga prowadzi jednak do pogłębienia tej potrzeby do tego stopnia, że nie daje się zaspokoić w naszym doczesnym życiu.
Jeżeli uświadomisz sobie, że uciekasz od Boga, nawet jeśli jesteś długoletnim członkiem zboru, i chciałbyś Go znaleźć, szukaj otoczenia, w którym Bóg może do ciebie dotrzeć. Przebywaj wśród tych, którzy również pragną pogłębienia swojego chrześcijańskiego życia i studiuj z nimi Biblię. Bierz udział w spotkaniach, na których Bóg szczególnie działa, gdzie Duch Święty może znaleźć dostęp do twojego umysłu. Uklęknij przed Jego słowem i rozważaj życie Chrystusa. Nie uciekaj. Z całego serca proś Boga. On jest gotów dać je każdemu, kto poprosi. Nie możesz nawet sam się nawrócić, ale możesz przynajmniej ułatwić Bogu dostęp do siebie. Nie czekaj, aż doświadczysz w życiu Chrystusa. Kiedy skończysz, zacznij od początku szukając głębszego zrozumienia i modląc się o nie. Daj Bogu szansę.
On nieustannie wygląda chwili, w której otworzysz mu drzwi. Jeżeli będziesz szukał Boga z całego serca, znajdziesz Go. “Duch Boży spostrzeże każdą modlitwę, nawet najbardziej nieudolną, każdą uronioną łzę, każde szczere pragnienie powrotu do Boga.
Jest wśród nas wielu, którzy zadowoleni z siebie osłaniają się obrazem dobrotliwego Boga, niechętni do podjęcia wyzwania, jakie stawia przed nimi żywa Istota, ciągnąca za drugi koniec
liny życia.
Nim zdążysz wypowiedzieć swoją prośbę, nim wypowiesz tęsknotę serca, już spływa na ciebie Łaska Chrystusa” Jestem wdzięczny Bogu za to, że codziennie mnie szuka, a ty? Chcę nie tylko, by
złapał mnie, ale by nie wypuścił z rąk przez całe moje życie. Czy przyłączysz się do mnie w
poszukiwaniu tego żywego osobistego doświadczenia?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x