Artykuły Chrześcijańskie

TROSKA

Przyp.14.14 „Serce przewrotne zadowala się swoimi zabiegami – serce dobre dopiero swoimi uczynkami.”

Mat 6.34 „Nie martwcie się wiec o jutro, gdyż jutro zatroszczy się o siebie. Dzień dzisiejszy ma dość własnych kłopotów.”

Każdy dzień przynosi albo porażkę, albo zwycięstwo. Ale nawet gdyby tak było, że dziś doznamy porażki, to postarajmy się chociaż, by nie była ona bez walki i to takiej, aż do końca sił.

Dzień ma dość własnych trosk, bied i porażek. Dlatego skup się na ich rozładowaniu, przemodleniu i oddaniu Bogu, nie zadowalaj się wyłącznie tym, że masz dobre chęci by spełnić swe obowiązki. Lecz wykupuj cenny czas, nie marnuj go, pracuj, biegnij, głoś, działaj. Jeśli dzień ma dosyć własnych trosk, to to czego dziś nie załatwię, przeniosę jako ciężar i troskę do następnego dnia. A przecież jutro ma też własne kłopoty.

Nie dokładaj i nie spiętrzaj niewykonanych spraw, nieodpisanych listów, nieumytych naczyń. Dzień jutrzejszy ma tylko 24 godziny, może zabraknąć sił, mocy, czasu. Spiętrzenie spraw i dzisiejszy stres są może skutkiem wczorajszych i przedwczorajszych zaniedbań. Może nie chciało ci się porozmawiać, przeprosić, przebaczyć, a dziś jest ciężko żyć i boli.

Może Bóg nie daje nam części tych trosk, może to nasze zaniedbanie, lenistwo, brak zdyscyplinowania.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x