Artykuły Chrześcijańskie

SZUKANIE BOGA

Dz Ap 17,28 w Nim żyję, poruszam się i jestem.

Bóg jest Bogiem, Jest ponad wszystkim – nie możemy Go zmusić by dał nam się poznać, lecz obdarza nas pragnieniem, które On sam wytwarza, pragnieniem szukania żywego Boga (K. Sal. 3,11 Nawet wieczność włożył w ich serca..) Dał też obietnice, że gdy będziemy szukać GO CAŁYM SERCEM da się nam znaleźć.

Boga można znaleźć tylko chodząc JEGO ŚCIEŻKAMI – tylko na świętej ziemi, w miejscu gdzie nasze poddanie jest całkowite, gdzie nie ma żadnych praw, gdzie nie bronimy już naszej reputacji.

Biblia zaczyna się od od słów pouczających nas, że Bóg jest na pierwszym miejscu – NA POCZĄTKU BÓG – tak też musi być w każdej chwili, każdym dniu i w całym moim życiu. Bóg zawsze pierwszy i najważniejszy, początek wszystkiego – jedyny decydujący. On stwarza i określa granice i zależności, zarówno w kosmosie jak i na ziemi. On stwarza i utrzymuje przy życiu, przez Niego i dla Niego wszystko.

Sof 2,3 Szukajcie Pana wszyscy pokorni ziemi, którzy wypełniacie prawo jego. Szukajcie sprawiedliwości, szukajcie pokory , może się ukryjecie w dniu gniewu Pana.

Am. 5,5,6 Szukajcie Pana a żyć będziecie

Boże pragnienie społeczności z człowiekiem jest tak wielkie, że ON ze swojej strony dla tej sprawy uczynił wszystko co konieczne, poświec życie własnego syna. Zlikwidował w swej miłości, łasce i miłosierdziu każdą przeszkodę, która była, jest, lub mogłaby zaistnieć w naszym życiu, a która mogłaby nie dopuścić nas do społeczności z Bogiem.

Chrystus Pan, będąc w jedności, w przymierzu ze swym Ojcem, wykonał WSZYSTKO co było potrzebne by zaistniał pokój pomiędzy mną a Bogiem – on pojednał mnie z Ojcem – przywrócił pokój, nie ma już wojny.

Chrystus powołał uczniów by byli z NIM, by mu towarzyszyli. Czy jest we mnie pragnienie by dążyć do intymnej (bliskiej), jak najbliżej społeczności z NIM.

TAK JAK ON POŚWIĘCIŁ WSZYSTKO DLA MOŻLIWOŚCI ZAISTNIENIA TEGO MIŁOSNEGO ZWIĄZKU POMIĘDZY MNĄ, A NIM BOGIEM.

CZY W MOIM SERCU JEST POŚWIĘCENIE, TEN ŚWIĘTY OGIEŃ? To święte pragnienie, by być tylko dla NIEGO.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x