Artykuły Chrześcijańskie

Sprawdź swoje serce

druZachęcam abyśmy sprawdzali nasze serca, czy są czyste. Czy nasze chrześcijaństwo jest oparte głównie na stanie serca, czy też naśladujemy wzoru jedynie zewnętrznej działalności i moralności?Czy przeżywaliśmy kiedyś naprawdę zmianę serca? Czy jest w nas odnowiony właściwy duch? Czy widzimy straszny brud grzechu? Czy nienawidzimy go i samych siebie za to? Czy grzech jest przedmiotem naszej nienawiści dlatego, że wszelki grzech jest nieprzyjacielem Boga?

Czy ktoś z nas nazywa siebie chrześcijaninem, a nadal trzyma się jakichś nieczystych wyobraźni, czy myśli? Czy podtrzymujemy skryte praktyki, które karmią nieczyste pożądliwości? Jeżeli tak, to musimy sobie uświadomić, że możemy się nazywać czystymi, ale tak naprawdę nie jesteśmy oczyszczeni z naszych brudów.
Każdy, kto myśli, że ma czyste serce, ale nadal żyje w takiej bezbożności, jest zarozumiały. Zadaj sobie pytanie, co ciebie najbardziej cieszy. Czy rozkoszujesz się rzeczami duchowymi i tym, co pochodzi z nieba? Czy ponad wszystko byś obrał oglądanie Boga, społeczność z nim i życie w jego obecności na wieki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x