Artykuły Chrześcijańskie

Przywilej oglądania Boga

różą„Któż może wstąpić na górę Pana? I kto stanie na jego świętym miejscu? Kto ma czyste dłonie i niewinne serce, kto nie skłania duszy swej ku próżności i nie przysięga obłudnie” (Psalm 24:3-4). „Kto postępuje sprawiedliwie i mówi szczerze, kto gardzi wymuszonym zyskiem, kto cofa swoje dłonie, by nie brać łapówki, kto zatyka ucho, aby nie słyszeć o krwi przelewie, kto zamyka oczy, aby nie patrzeć na zło, ten będzie mieszkał na wysokościach; jego ostoją twierdze na skałach, ten ma pod dostatkiem chleba i nie wysychają jego wody. Króla w jego piękności ujrzą twoje oczy, będą patrzeć na rozległy kraj” (Izajasz 33:15-17).

Nie byłoby sprawiedliwe, gdyby ci, którzy nie mają czystego serca, otrzymali przywilej oglądania Boga w ten sposób. Byłoby całkowicie niewłaściwe, gdyby ci, którzy są skażeni przez grzechy tego świata, byli dopuszczeni przed oblicze Króla nieba i ziemi. Byłby to brak szacunku dla majestatu i świętości Boga. Kiedy ktoś przychodzi przed oblicze króla, to dokłada wszelkich starań, aby być we właściwy sposób ubrany i przygotowany na takie spotkanie. Byłoby niewłaściwe przyjść w ubraniu pokrytym brudem i błotem. Grzech w oczach Bożych jest uważany za największy brud. Duchowy brud jest całkowicie nie do przyjęcia dla jego czystego, niebiańskiego światła.

Dlatego te dwie rzeczy nie mogą się ze sobą mieszać. Bóg nigdy na to nie pozwoli. Jest niemożliwe, aby nieczysta dusza mogła widzieć Boga. Jeżeli w sercu panuje grzech, to nie może tam wejść światło Bożej chwały. Jak może ten, który nienawidzi Boga, oglądać w tym samym czasie jego piękno i świętość? Dopóki grzech panuje w duszy, dopóty będzie on zaślepiał umysł i trzymał go w ciemności. Jak długo panuje grzech, serce będzie zaślepione poprzez jego oszukiwanie. Gdyby nawet nieczysta dusza mogła zobaczyć Boga, to by tego nie uważała za błogosławieństwo. Jaką przyjemność mogłaby mieć z oglądania świętości Boga osoba, która nienawidzi świętości? Jaką rozkosz mogą przeżywać nieprzyjaciele Boga widząc jego wielkość i chwałę? Bezbożny człowiek nie znajdzie przyjemności w czymś tak czystym i świętym. Jak już powiedzieliśmy, takimi rzeczami mogą się radować ci, którzy mają czyste serca.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x