Artykuły Chrześcijańskie

Pragnienie Chrystusa

101027_094635

Czy wasze pragnienia za Chrystusem są prawdziwymi, duchowymi pragnieniami? Błagam was: zastanówcie się nad postawami i charakterem swych serc. Czy możecie powiedzieć o waszych pragnieniach za Chrystusem tak, jak Piotr powiedział o swej miłości do Chrystusa? “Panie, Ty wiesz wszystko, ty wiesz, że Cię pragnę.” Zbadajcie wasze pragnienia co do ich szczerości stosując następujące testy:

1. Czy są one intensywne i pełne gorliwości? Czy Chrystus zasiada w najważniejszym miejscu w waszych pragnieniach? Czy oceniacie wszystko za żużel i gnój w porównaniu do wspaniałości Jezusa Chrystusa waszego Pana? (Fil. 3, 8). Czy on jest dla was niczym miasto ucieczki dla zabójcy? (Heb. 6, 18 — 19). Czy jest niczym źródło wody w miejscu suchym, jak cień wielkiej skały na spieczonej ziemi? (Iz. 31, 2). Takie intensywne uczucia to uczucia prawdziwe.

2. Czy wasze uczucia za Chrystusem są uczuciami uniwersalnymi; to znaczy czy wszystko co jest w Chrystusie jest w waszych oczach godne pożądania? Obłudnicy, niczym cudzołożnice, są za podzielonym Chrystusem; chcieliby być nazywani Jego imieniem, ale polegają na sobie samych (Iz. 4, 1). Jeśli jego świętość i rządy, Jego krzyż i cierpienia są pożądane ze względu na Niego: to takie pragnienia uniwersalne są pragnieniami właściwymi.
3. Czy wasze pragnienia za Chrystusem są pragnieniami pilnymi, wykorzystującymi wszystkie środki dla zdobycia tego, czego pragniecie? Mówicie, że pożądacie Chrystusa, ale co zrobicie, by zrealizować wasze pragnienia? Jeśli służycie mu pilnie i nieustannie we wszystkich drogach obowiązków, jeśli będziecie zmagać się w modlitwie, trudzić się by wierzyć, odciąć prawice oraz wyłupać prawe oko, innymi słowy będziecie zadowoleni by rozstać się z najkorzystniejszymi i najprzyjemniejszymi drogami grzechu, abyście mogli cieszyć się Chrystusem, pragnieniem waszych dusz — wtedy wasze pragnienia są pragnieniami właściwymi.
4. Czy wasze pragnienia za Chrystusem są pragnieniami stałymi, czy też tylko nagłymi myślami i impulsami, które z czasem zanikają? Jeśli wasze pragnienia za Chrystusem trwają w waszych sercach, jeśli go pożądacie w każdym czasie, mimo iż nie w jednakowym stopniu i wielkości, wtedy wasze pragnienia są pragnieniami właściwymi. Chrystus zawsze zamieszkuje w pragnieniach swego ludu; oni lud może Go odczuć w swych pragnieniach, kiedy nie mogą do rozróżnić w swej miłości czy upodobaniu.
5. Czy wasze pragnienia za Chrystusem nie znajdą zaspokojenia, ani nie spoczną nigdzie indziej jak tylko w radowaniu się Chrystusem? Wtedy wasze pragnienia są pragnieniami właściwymi. Dusza, która pożąda Chrystusa nigdy nie spocznie, dopóki nie pójdzie do domu do Chrystusa (2 Kor. 5, 2; Filip. 1, 23). Diabeł może zaspokoić innych bogactwami i przyjemnościami tego świata, tak jak dzieci uspakaja się dając im grzechotki. Kiedy jednak nic tylko Chrystus nie może uspokoić i spełnić wasze pragnienia, to z pewnością takie nie uspokojone pragnienia są pragnieniami właściwymi.
6. Czy wasze pragnienia za Chrystusem wypływają z głębokiego poczucia potrzeby Chrystusa? Czy przekonanie otworzyło wasze oczy byście mogli zobaczyć wasz niedostatek, odczuć wasze brzemię, i zrozumieć, że wasze lekarstwo jest jedynie w Panu Jezusie? Wtedy wasze pragnienia są pragnieniami właściwymi. Chleb i woda są niezbędne i pożądane dzięki poczuciu głodu i pragnienia. Tymi rzeczami zbadaj prawdziwość swych uczuć za Chrystusem.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x