Artykuły Chrześcijańskie

Pomazanie poucza …

Wypada stwierdzić z naciskiem, że byłoby rzeczą godną ubolewania, gdyby szatanowi tak udało się zamącić umysły ludzi wierzących, że nie byliby w stanie odróżnić zdrowej, nowatorskiej, awangardowej, pionierskiej pracy w ramach Kościoła Chrystusowego, inspirowanej przez Ducha Świętego i prowadzonej na gruncie Biblii, od najróżniejszych prądów i trendów inspirowanych przez szatana. Byłoby rzeczą godną ubolewania, gdyby ludzie Boży, których Bóg do takich zadań powołuje i będzie powoływał, wykonywać musieli swoje posłannictwo w atmosferze podejrzeń, zarzutów, pomówień i oszczerstw, że są szamanami, scjentystami, okultystami czy, że głoszą ,,New Age

Jeśli jakieś przeżycie posłużyło do ugięcia mnie, pomniejszenia mnie w moich własnych oczach, to ono jest z Boga. Lecz jeśli dało mi uczucie samozadowolenia, to jest fałszywe i należy je odrzucić, jako pochodzące z nas samych lub od diabła. Nic, co pochodzi z Boga, nie będzie służyło mej dumie lub samozadowoleniu. Jeśli odczuwam pokusę, by chełpić się lub wywyższać z powodu jakiejś wizji lub przeżycia duchowego wyższego rodzaju, to natychmiast powinienem uklęknąć i pokutować. Stałem się ofiarą wroga.

Zbyt często w przeszłości lud Boży był tak bardzo nieświadomy “pomysłowości” szatana, że ten był w stanie zatrzymać przebudzenie, zanim zorientowali się, co on robi. Zadziwiające jest widzieć moc szatana, który buduje duży dom kłamstwa na fundamencie prawdy. Szatan ma falsyfikat odpowiadający każdej prawdzie Bożej, nawet prawdzie o upodobnieniu się do śmierci Chrystusa.

Ale, powiadasz, twój duch jest świątynią Ducha Świętego; gdzież jest więc miejsce na falsyfikat? W umyśle i w ciele. Jaki jest na przykład falsyfikat upodobnienia się do śmierci Chrystusa? Jest to umysłowa koncepcja, że twoja własna osobowość powinna zostać całkowicie zniszczona, twoja indywidualność zburzona i nie powinieneś mieć żadnych życzeń czy pragnień.

Ale Pan Jezus odkupił człowieka, aby był człowiekiem, a nie maszyną. On daje mu “nowego ducha”, zabiera “starego człowieka” na krzyż, aby wszystko zostało ukrzyżowane, a przez odkupioną osobowość człowieka pragnie wyrazić Ducha Chrystusa w ciele, które staje się jedynie narzędziem. Bóg mówi: “Moje dziecko, chcę, aby twój umysł został uwolniony z niewoli, aby ujawniły się wszystkie twoje zdolności, przez co chcę wyrażać swojego Ducha”. Diabeł mówi: “Potrzebuję niewolnika bez woli i duszy, aby nie zastanawiał się nad niczym, co powiem.” Wszystko, co Bóg czyni w tobie, uszlachetnia cię i kieruje twoje pragnienia ku Bogu, sprawiając, że jesteś lepszym pracownikiem; że jesteś bardziej ludzki, łagodny i współczujący w swoim domu. Cokolwiek powstrzymuje twoją zdolność rozumowania lub niszczy wolność wyboru i czyni cię nieodpowiedzialnym, pochodzi z dołu, ponieważ sprzeciwia się zbawieniu przez Chrystusa.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x