Artykuły Chrześcijańskie

Poddani

Zanim Bóg może nas wysłać, byśmy nieśli Jego słodycz oraz Jego tchnienie w Jego służbie i przekazać nam Swoje wielkie dzieła, musimy być doskonale poddani w każdej dziedzinie naszej natury Jego woli i być do Jego dyspozycji. Musimy być poddani w naszych sercach, naszej woli, naszych słowach, naszym temperamencie i naszym zachowaniu; poddani tak zupełnie, byśmy byli elastyczni w dopasowywaniu się do Jego celów i Jego planów. Musimy być poddani, by nie było w nas szorstkości, zaciętości, krytykanctwa, ospałości, lenistwa i porywczości oraz stawiania na swoim, nawet w sprawach religijnych.

Duch Święty musi nas przeniknąć i zdobyć, zanim będzie nas mógł użyć do zdobywania dusz. Pan będzie zaczynał nas pokonywać w delikatny sposób; jeżeli natychmiast przyjmiemy Jego sposób myślenia, będzie to łatwe; jeżeli natomiast mamy kamień lub żelazo w naszej naturze, to z konieczności On będzie musiał nas włożyć między dwa kamienie młyńskie i zmielić na proch, zanim będzie nas mógł uformować bez naszych sprzeciwów dla Swojego celu. Największą trudnością na drodze do tego, by Bóg mógł używać Swoich sług, nawet tych gorliwych i często poświęconych, jest to, że nie są oni doskonale, całkowicie i stale poddani pod moc Bożą.

Musimy być poddani, by przestać mieszać się w sprawy innych ludzi, których Bóg nam zlecił, poddani, by nie mówić źle o innych sługach Bożych, nie ranić innych chrześcijan, którzy robią co mogą w innych dziedzinach dla swojego Mistrza; tak poddani, by trzymać na wodzy swój język i chodzić delikatnie z Bogiem, patrzeć tylko na Jezusa, zajmować się swoją pracą, i wykonywać wolę Bożą bezzwłocznie i z miłością, być zadowoleni z miejsca w Jego królestwie i wykonywania dla Niego choćby małej pracy.

Być całkowicie opanowanym przez Ducha Świętego, to wielka rzecz. Być oddalonym od innych o tysiące mil w oceanie Bożej obecności i pracować z Nim w uniżeniu, bez obrażania się na innych, bez religijnej irytacji i nagięci do każdego planu, który Bóg nam daje.

Kiedy jesteśmy poddani w oczach Bożych, On będzie czynił cuda w nas; w mocy, w przeżyciach, w uzdrawianiu, w sprawach finansowych, w służbie, w delikatności i słodyczy w sercu i życiu.

Cuda Jego łaski będą zadziwiać nas i zdumiewać naszych przyjaciół, a całkowicie zaskakiwać naszych wrogów, kiedy przekonają się, jak potężnie Bóg działa. Bądźmy poddani we wszystkim; tak poddani, byśmy mogli odpoczywać w Bogu i oglądać, jak On wykonuje Swoje wielkie dzieła, według Swojego odwiecznego zamysłu w naszym życiu.

George D. Watson

 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x