Artykuły Chrześcijańskie

Miłosierdzie prowadzi do bojaźni

Psalm 130 Werset 4 – “Lecz u ciebie jest odpuszczenie,, aby się ciebie bano”. Jego sądy i Jego gniew mogą nas wprowadzić w zadziwienie i osłupienie; ale gdyby to było wszystko, to nigdy by nas nie przyprowadziły do Boga. Jeżeli więc to nie jest wystarczające, to co jeszcze jest wymagane? Nowe spojrzenia na miłosierdzie Pana, gdyż jest to najbardziej kuszące, jak powiada tutaj prorok i jak mówi kościół Boży, „Wyborna jest wonność twoich olejków, dlatego miłują cię dziewczęta” (Pieśń nad Pieśniami 1:3).

Tylko to ma siłę, aby przyciągnąć grzesznika, gdyż wszystkie sądy Boże i przekleństwa zakonu nigdy go nie pociągną. Co było główną rzeczą, jaka poruszyła syna marnotrawnego, aby powrócił do swojego ojca? Czy były to głównie rozczarowanie, hańba i ubóstwo, które go obciążały, czy też głód, który go prawie doprowadził do śmierci? Nie, ale główną rzeczą było to: pamiętał, że miał kochającego ojca. To spowodowało, że podjął decyzję o powrocie do domu z pokornym wyznaniem winy (Łukasz 15).

Tak samo jest z grzesznikiem; to nie strach i groźby poruszą go, aby przyszedł do Boga, ale uświadomienie Jego wielkiego miłosierdzia.

Robert Rollock

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x