Artykuły Chrześcijańskie

Krzyż

Jest to temat nie do nauczenia lub do głoszenia. Oczywiście on będzie i nauczany i głoszony. To nie jest doktryna. Krzyż jest mocą. Krzyż jest doświadczeniem. Krzyż jest wydarzeniem w naszym życiu, jest kryzysem, rewolucją i trzęsieniem ziemi. Tam było trzęsienie ziemi, kiedy Chrystus był ukrzyżowany. Jeżeli krzyż wchodzi w nasze życie, to wszystko będzie wstrząśnięte, wszystko będzie przewrócone. Krzyż rządzi wszystkim. To jest nasze poselstwo.

Krzyż jest obroną przeciwko światu, przeciwko wrogowi. Księga Ezdrasza 3,3. Oni ustawili ołtarz na jego podstawie, bo byli przerażeni z powodu ludów ziemi. Z powodu strachu oni ustawili ołtarz na właściwym miejscu. Krzyż jest wielką bronią przed światem. Świat jest wielkim wrogiem kościoła. Szatan zawsze próbował wprowadzić świat do kościoła, rozbić kościół i jego służbę, aby zmniejszyć wpływ kościoła na świat. Dlatego Paweł powiedział aby Pan zachował go i aby mógł się chlubić jedynie w krzyżu Pana Jezusa Chrystusa, przez którego świat jest ukrzyżowany, a on dla świata. ( Gal. 6,14 ) Tylko wtedy, gdy krzyż nie dokonał dzieła, świat ma swoje miejsce. Świat nie ma miejsca w ukrzyżowanych wierzących, krzyż jest wielką obroną przeciw światu. Jeżeli chcecie zachować świat na zewnątrz, postawcie świat na swoim miejscu.

Pan chciał powierzyć samego siebie swojemu ludowi. Pan mówi, że mógłby być nadużyty przez lud w ich nie ukrzyżowanym stanie. Jeżeli krzyż jest w nas, możemy ufać jeden drugiemu. Jest to bezpieczne, jeżeli jesteśmy ukrzyżowani.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x