Artykuły Chrześcijańskie

Cena Wolności

W czasie naszej podróży do Wietnamu, zadaliśmy pytanie pewnego przewodniczącemu zboru, w jaki sposób głosi Ewangelię ludziom, którzy nigdy nie słyszeli o Bogu. Bez wahania odpowiedział: “Po prostu mówię, że mam dla nich radosną nowinę, która może kosztować ich życie. A ludzie chcą słyszeć radosne nowiny i proszą mnie, by im koniecznie o tym opowiedzieć. Ale ja najpierw podkreślam, że to mogłoby kosztować ich życie. Gdy potem nowi wierzący są prześladowani, są już na to przygotowani.”

Na nowo stało się mi jasnym, że pierwszym obowiązkiem każdego wierzącego jest wyliczenie kosztów naśladowania Chrystusa zgodnie z Łuk. 14.28: “Któż z was, chcąc zbudować wieżę. nie usiądzie najpierw i nie obliczy kosztów …” Kto z nas tak postępuje? Nawrócenie i prześladowanie, zrezygnowanie ze wszystkiego a wyznawanie Chrystusa – należą do siebie. Ale prawda biblijna odnosi się do wszystkich, dla prześladowanego kościoła, jak i dla nas w wolnych krajach. Nadszedł cza, by zastanowić się nad ceną wolności.

 

Życie w dobrobycie i wolności nie jest grzechem. Natomiast dobrobyt i wolność bez solidarności z tymi, którzy borykają się z biedą, jest nieposłuszeństwem. Tak, cena wolności staje się wysoka. Żąda od nas:

 

 

– Otwarcia oczu na potrzeby cierpiących. Pewien rosyjski więzień napisał: “Siedzieć w więzieniu – to straszne, ale o wiele gorzej jest spać na wolności.”

– Ręczyć za nich i modlić się. Pewien wietnamski brat z płaczem opowiadał o swych trudnościach, ale dodał:

“Gdy jestem ograniczony, Duch Święty pozostaje nieograniczony. Proszę, módlcie się o mnie.”

– Wstawiać się za tymi, którym nie wolno mówić o sobie. “Otwórz swoje usta w obronie niemego … i opuszczonych …” (Prz. Sal. 31,8-9)

– Zrezygnuj z części twego luksusu, by zaopatrzyć biednych w to, co konieczne. Bóg pragnie równości wewnątrz zboru.1 Jan 3,17 napomina nas do tego!

– Wyjść do tych, by podzielić się naszym bogactwem wiedzy z tymi, którzy dojście do wykształcenia mają całkiem ograniczone.

 

 

Chrześcijanie prześladowanego kościoła prowokują nas, byśmy na nowo ocenili naszą wolność i nasz dobrobyt w świetle Biblii.

(open Door International, Mike Burnard)

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x