Artykuły Chrześcijańskie

Boża waga

Orsay

Gdyż Pan jest Bogiem, który wszystko wie, Bogiem, który waży uczynki?— 1 Samuela 2:3

Jesteśmy skłonni mierzyć rzeczy ich rozmiarem, a nie wagą. Zbyt często wolimy rzeczy, które robią największe show. Podziwiamy złe rzeczy, i nie jesteśmy głęboko zainteresowani ich podstawową treścią. I tak przedkładamy głośno dźwięczącą ofiarę faryzeuszy nad wdowi grosz. Bardziej nas pociąga nadęta retoryka niż prosta mowa. Zachwycamy się wielkim obrazem. Radujemy się widowiskami i demonstracjami. Nasz podziw jest zwykle określony przez rozmiar, a nie przez ciężar.

Jednak Bóg waży rzeczy. On waży nasze ofiary, i waży je Swoją duchową wagą, by zobaczyć ile jest w nich duchowego znaczenia. On waży nasze dary pieniężne, by sprawdzić ciężar ich ofiary. Stąd też dzieje się tak, że wdowi grosz zyskuje u Niego więcej uznania niż obfitość bogatego człowieka. On waży nasze modlitwy, by zobaczyć jaki jest w nich ciężar świętego pragnienia. Modlitwy mogą być bardzo długie i bardzo puste, a na Bożej wadze będą tak lekkie jak najlżejsze piórko. W naszych modlitwach najwięcej waży pragnienie, skrucha, uniżenie i szczera chęć poprawy. W naszych modlitwach wstawienniczych przychylność Pana zdobywa zapominanie o sobie — nasza ofiara troskliwości, prawdziwe współczucie, ciężar potrzeby naszego brata.

Bóg waży nasze radości, a nasza wdzięczność objawia swoją potężną obecność właśnie na wadze. W Bożej ocenie wiele rzeczy, które nie mają uznania w tym świecie, jest bardzo ciężkich. We wszystkich rzeczach naprawdę liczy się jedynie aspekt duchowy i pełen poświęcenia. Bez tego wszystko jest lekkie jak marność, bez względu na to jak imponujące może się wydawać w oczach świata. „Uczyniłeś wszystko, co było w twoim sercu.” Oto Pan waży wewnętrzne pragnienie. Dawid pragnie zbudować świątynię, ale jego pragnienie nie ma być zrealizowane. Jednak łaskawy Pan kładzie to pragnienie na Swojej wadze i ma ono ciężar doskonałego dzieła. Bóg nie czeka na materialne powołanie do życia, by potem zmierzyć jego wartość widocznymi rezultatami. Nasze pragnienia są ważną częścią naszego charakteru, a uważny osąd określi ich siłę i intensywność. „Błogosławieni którzy pragną!”

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x