Artykuły Chrześcijańskie

Kochani, nie ma znaczenia co przeżywacie…

Kochani, nie ma znaczenia co przeżywacie. Jezus chodził w waszych butach (był na waszym miejscu) i to czyni Go miłosiernym Najwyższym Kapłanem. Nie musisz Mu opowiadać o wszystkich twoich bólach. On wie o nich wszystko, bo sam to przeżywał. „Nie mamy bowiem arcykapłana, który by nie mógł współczuć ze słabościami naszymi, lecz doświadczonego we wszystkim, podobnie jak my, z wyjątkiem grzechu” (Hebr. 4:15).
Wyobraź sobie drogiego, zmartwionego człowieka, który wpadł w wielką pokusę Okropnie zgrzeszył przeciwko Bogu i czuje, że jego serce ziębnie. Myśli sobie, „Nie uda mi się! Jestem zbyt niestały i szatan rzuca przeciwko mnie całe piekło. Zostałem pokonany przez moje pokusy wiele razy, ale dalej kocham Jezusa. Panie, chcę być wolny i czysty!”
Ten człowiek jest wykończony i zniechęcony, a diabeł stoi przy nim i oskarża: „Boże, on zgrzeszył i nie potrafi oprzeć się pokusie. Jego szata jest poplamiona i brudna.”
Ale Obrońca staje między nim, a oskarżycielem i mówi: „Ojcze, wiem, przez co ten człowiek przechodzi. Mnie też diabeł zaprowadził na pustynię i kusił. Byłem kuszony, by bluźnić, by upaść i oddać pokłon szatanowi. Wiem, co to jest pokusa i znam serce tego człowieka. W nim dalej jest iskierka wiary i stygnący żar miłości w jego sercu dla Mnie”.
„Ojcze, popatrz na niego, jako na sprawiedliwego, poprzez Moją krew. Uwolnij go od mocy ciemności i szatana. Chcę, by został zaakceptowany, by mu przebaczono i odnowiono oraz by otrzymał moc z wysokości do zwycięstwa nad diabłem. Modlę się o jego wyzwolenie.”
Następnego dnia człowiek ten bierze Biblię i czyta potężną prawdę, której przedtem nie widział. Pada na kolana, a Bóg przychodzi do niego z uwolnieniem – dzięki modlitwie Najwyższego Kapłana.
Twój Adwokat zna twój adres. On policzył wszystkie włosy na twojej głowie. On zna każdą twoją myśl, odczuwa każdy ból i słyszy każde wołanie. Dlatego, kochani, odwagi – ponieważ Jezus modli się o was!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x