Artykuły Chrześcijańskie

POWIELANIE

Mat. 7, 15. A strzeżcie się fałszywych proroków, którzy przychodzą do was w owczej skórze, ale wewnątrz są drapieżnymi wilkami. Poznacie ich, po ich owocach. Czy zbierają winogrona z cierni, albo figi z ostu? Tak każde dobre drzewo przynosi dobre owoce; ale złe drzewo przynosi złe owoce. Nie może dobre drzewo przynosić złych owoców, ani drzewo złe przynosić dobrych owoców. Każde drzewo, które nie przynosi dobrego owocu, zostaje wycięte i wrzucone w ogień. A tak poznacie ich po ich owocach.

Teoretycznie, ziarno, będące Słowem Bożym, powinno wydawać te same owoce bez względu na duchową kondycję siejących go, ale tak nie jest. Identyczne nauczanie przez ludzi o różnym stopniu pobożności wyda owoce w postaci różnie nawróconych ludzi i przejawi się w jakości Chrześcijaństwa w zależności od czystości i mocy tego, które je wygłosił i miejsca, w którym jako wierzącemu przejdzie mu wzrastać.

Chrześcijaństwo zawsze będzie reprodukowało dokładnie samo siebie. Kościół nie może uczynić nic więcej ponad przeszczepienie samego siebie. Taki, jaki jest na jednej ziemi będzie i na innej. Dzika jabłoń nie stanie się nagle szlachetną przez przeniesienie jej do innego kraju. Bóg wpisał swoje Prawa głęboko w każde życie; wszystko musi wydawać owoce zgodnie ze swym rodzajem.

Dodaj komentarz

Bądź pierwszy!

avatar
  Subscribe  
Powiadom o